mainframe, Nem azt mondtam, hogy az iskola a hülyéből okosat csinál, hanem azt, hogy ha csökkentik a képzésekben általánosan elméletileg megszerezhető maximális tudást, akkor a ténylegesen megszerzett tudás is alacsonyabb lesz. Márpedig a BSc/MSc szerintem pont ezt jelenti. Nekünk még volt választásunk, hogy belevágunk egy 5éves képzésbe és ennek megfelelő tudást szerzünk, vagy csak egy 3,5évest és hamarabb kezdünk dolgozni. Ma már ilyen nincs. Lebutították az egyetemi képzéseket főiskolai szintre, aminek az elvégzése után véleményem szerint sokkal kevesebben fognak MSc-re menni (nem lesz kedvük, nem lesz pénzük, vagy már a BSc-t se végezték el).
Visszatérve az eredeti gondolatodra, azt mondd meg, miért járnak annyian pl: jogi egyetemre, ha minden jogszabály és egyéb anyag elérhető bárki számára boltokban/könyvtárakban?
WiZARD, Valóban a Zeitgeist volt az egyik amire gondoltam, de sokkal inkább ide vág az Idiocracy által felvetett téma.
Olthyer,
Haszprus, Nem akarok senkit sem bántani, de a már említett oktatóm anno azt is mondta, hogy a diplomás munkanélküliek nem a műszaki képzésből és főleg nem BME-ről kerülnek ki (itt a BME műszaki irányaira kell gondolni, nem a gazdasági és egyéb részekre).
Ezt a saját tapasztalatom is alátámasztotta.
buGhunter, Így van, aki értéket teremt (nem, nem pénzt), annak mindig lesz munkája.