Nu, Gábortól megint tanultam egy kis Zend Frameworköt, de igazából az eddigi rátekintéseim eddig mindig hiányérzettel zárultak, nem igazán érzem hogy ez miért jó, valahogy a Symfony úgy jobban egyben van…
symfony - 2011 - 6 megfelelő bejegyzés
Jelöld be, hogy főbb mely kategóriákat akarod olvasni, vagy ha csak egyet: kattints a nevére.
Nemrég kezdtem el picit ismerkedni a CakePHP MVC frameworkkel, igazából egyáltalán nem célom ismertetni a képességeit vagy bármi hasonló, mindössze megragadnék egy dolgot ami megtetszett. A dolog nem újdonság, mint ahogy a CakePHP sem az, sőt.
Induljunk ki onnan, hogy már megvannak a tábláid a db-ben, amit még korábban létrehoztál, hogy Cake-et kezdtél volna használni. Nem feltétlen tipikus felállás, tudom.
Megmondod az érintett kontrollerednek egy tagváltozóban, hogy
$uses = array('Restaurant', 'Place');
, aminek a hatására a kontroller a Restaurant és a Place nevű modelleket példányosítani fogja és hozzárendeli a $this->restaurant ill $this->place változókhoz a Controlleren belül.
Amennyiben a megfelelő könyvtárban nincs Restaurant ill. Place modell (az ezekhez tartozó php fájl és osztály), akkor megnézi, hogy a db-ben létezik-e restaurant ill. place nevű tábla, és ha igen, akkor ezekből generál on-the-fly egy-egy modellt.
Lekérdezi tehát a db-ből a táblák oszlopait, és rögtön használhatod is valamennyi tagfüggvényt rájuk, mint pl. megkeresheted az 5-ös id-jű éttermet:
$this->restaurant->findById(5);
Nem csak id alapján kereshetsz, hanem bármi egyéb oszlopnév alapján is természetesen, tehát pl. $this->restaurant->findByType('lacikonyha') hívás is teljesen valid.
Nekem ebben az tetszik mondjuk egy symfonyval szemben, hogy a modellt nem kell generálnod, létrehozza neked on-the-fly, aminek különösképp ott érzem előnyét, ha valami változik az adatbázis sémában (nevezetesen nem kell újragenerálgatni a modelleket, ami marha kényelmes dolog). Nyilván hátránya, hogy egy IDE sem fogja kitalálni neked, hogy vajon milyen tagfüggvényeket hívhatsz meg az ilyen módon használt modelljeiden.
IRCQuote fight! In the ring:
kúúúúúúúúúrvajó |
Brutál, nagyon impresszív Komoly lelkesedéssel díjazom.
Múlt héten a CodeIgniter Framework megismerése volt terítéken, ma pedig kutattam egy kicsit, amit a napokban még folytatni fogok full text search témában, érintve, de nem korlátozódva a következőkre:
- Zend Search Lucene
- Sphinx
- Xapian
Implementáltam egy a Zend Frameworkben található Zend Search Lucene-t használó megoldást (abszolút experimentális jelleggel, index buildelés és lekérdezés) CakePHP Framework alá beültetve.
Megjelenítési réteghez úgy tűnik 960 Grid System lesz a választottunk.
Itthon eközben symfony frameworköt nyomok továbbra is Doctrine ORM-mel.
Izgi mind.
SEO power.
Tegnap ledemóztam Zolinak a symfony - doctrine duó YAML alapú (schema.yml) adatbázis- és modellgenerálási képességeit, illetve hogy miként lehet ebből formokat és komplett modulokat legenerálni, valamint miként lehet testreszabni ezeket. Ahogy láttam, impresszív volt. Mondjuk szerintem is az.
A következő webalkalmazásomhoz symfonyt választottam keretrendszernek.