Ki lájkolta?
© Haszprus | ajax blog fejlesztésA bejegyzéseknél mostantól látod hogy ki lájkolta, ha lájkolod.
jún. 28. 00:29 a kommenteknél is
Jelöld be, hogy főbb mely kategóriákat akarod olvasni, vagy ha csak egyet: kattints a nevére.
A bejegyzéseknél mostantól látod hogy ki lájkolta, ha lájkolod.
jún. 28. 00:29 a kommenteknél is
Először arra gondoltam, létrehozok egy bejegyzést a Propelnek, de kezdetnek inkább csak egy ilyen általánosat… ki milyen külső cuccokat használ php alapú webfejlesztéshez? Nem projektspecifikus cuccokra gondolok (pl. free webgaléria, stb), hanem általánosan használható, beépíthető dolgokra (mint pl. adatbáziskezelő réteg, template rendszer).
Én elsősorban a bloggal szórakoztatom magam, és itt nem az a cél hogy gyorsan fejlődjenek a dolgok, hanem hogy magam fejlesszek ki mindent. Hobbiból. Ennek megfelelően eddig nem is nagyon vettem be külső fejlesztéseket a projektbe, egy éve bekerült egy Smarty (ami nem jött be végülis), és most nemrég a prototype.js, igaz ez nem php, hanem js/ajax. Na ilyesmikre gondoltam. Nyomassad, miket használsz, mire jó, stb.
Közeleg az utóbbi idők legnagyobb projektjének vége, hamarosan itt az új ajaxos kereső. (Egyelőre csak néhány kiválasztott látja. Te látod? Nem, de szeretnéd?) De nemcsak ajaxos, hanem egy csomó mindent tud is.
sony, így azokat fogja megtalálni ahol a szó sonyval kezdődik, nem valahol a közepén van. de idézőjelek közt ha több szóra keresel, akkor azokat egy stringként fogja kezelni.)
sonyuser:mainframe) (Update nov. 10.)
* rendezés, nem pedig sorok tologatása!
Lesz heavy ajax usage, betoltam a blog alá a prototype.js-t, atomjó. Elsőnek a privmsg live search valósult meg (tudom hogy eddig is volt valami experimentális próbálkozás de ez most jobb), mégpedig nem akárhogy, mert átraktam OO-ra a privmsg-eket is, javarészt. Bár pár function még árván maradt, de kapacitás függvényében meg lesz oldva.
Amit véghez szeretnék vinni a jövőben, az a blog alapos belső felfrissítése (full oo kód, következetesebb változónevek, megjelenítés minél alaposabb elválasztása, minél általánosabban használható osztályok stb.), és ajaxos feature-ök. A régi feature várólistát javarészt kidobtam a kukába. Most hogy fél mega fölött van a projekt php forráskódja, az elavult kódrészeket muszáj még jobban ráncba szedni, ami még nem oo, azt átrakni arra. Nem mintha így nem tudnék új designt felhúzni a blogra, csak úgy érzem, most ezzel tudok szintet ugrani.
Bezony.
Ezenkívül volt egy csomó olyan dolog, amiknek a felszínen nem sok látszata van, a háttérben viszont igencsak, ezért technikai/webdev érdeklődésűeknek javaslom a history felkeresését, mert ezekről csak ott ejtettem néhány szót.
Bár nem a bloghoz tartozik, de ezen időszak alatt megküldtem a Haszprus Private Galleryt egy igen durván cache-elő javascripttel és egyéb js-es feature-ökkel, úgy mint pl. onthefly szerző szerinti szűkítés, képek lapújratöltés nélküli megjelölése.
Végül pedig néhány screenshot a tervezett 3.0-s designról, amire nem tértünk át.
Érdekes módon nem nagyon alkalmazzák a weblapok a js nyújtotta előnyöket. És most egyáltalán nem az ajaxra gondolok, sőt, van hogy amit ajaxszal oldanak meg, azt egyszerű kliens oldali js-sel még gyorsabbá lehetne tenni, akar a halál kommunikálni a szerverrel, azok a fránya csomagok elég lassan terjednek.
Majd egyszer lesz ajaxos live privmsg search. (Ez most teljesen alfa és csak ajax-próbálgatás végett készült, most nyúlok a technikához először.)
A msg-ek törzsében keres szótöredéket, illetve teljes névegyezés esetén ehhez egy feladóra/címzettre szűkített eredményhalmazt is hozzávesz.
Update 2006. dec. 11. 01:00: kicsit csiszolgattam rajta, én most már nem tapasztalok bugokat Firefox 2 alatt, illetve IE-kompatibilissé is tettem de ott nem teszteltem túl mélyrehatóan. Szóljatok ha ti még tapasztaltok hibákat.